Optymalizacja Szkieł Korekcyjnych

Optymalizacja grubości szkieł, czyli możliwie cienkie szkła!

Wielu z klientów obawia się o grubość swoich szkieł. Często płacicie Państwo nawet nie wiedząc, jaki będzie efekt końcowy. Dostępność różnorodnych szkieł optycznych oraz ich średnic umożliwia nam zamawianie zoptymalizowanych grubości do konkretnych wybranych przez Państwa opraw okularowych.

Kolejność przy zamawianiu okularów w większości Państwa przypadków wygląda tak, że klient najpierw wybiera oprawkę a następnie zamawiane są konkretne szkła. Nie ma w tym nic złego, gdy moce optyczne szkieł nie są duże, lub oprawa okularowa jest średniej wielkości. Często pytamy już na wstępie jakie są moce szieł korekcyjnych dlatego, że nie każda oprawka okularowa pasować będzie do Państwa recepty. Znając receptę można dyskutować o materiale z jakiego jest wykonane szkło optyczne, a co za tym idzie jego cenie i rodzaju oprawy okularowej, w którą da się oprawić szkła.

Naszym mottem staje się dość dobrze znane powiedzenie Nasz Klient Nasz Pan – zrobić da się prawie wszystko. Jednak nie zawsze Państwa wybór jest rozsądny z praktycznego punktu widzenia i w naszym geście leży by Państwu wytłumaczyć dlaczego. Oczywiście, zawsze wykonamy to na co Państwo się zdecydują!

(zdjęcie źle wykonanych okularów)

 

Znaczenie optymalizacji staje się istotne, gdy moc oka prawego i lewego znacznie się różni, bądź wtedy, gdy potrzebą klienta staje się duże pole widzenia, a zatem duża oprawa okularowa. Połączenie państwa wymogów z receptą okularową staje się dla nas optyków nie rzadko, nie lada wyzwaniem. W naszym geście leży estetyka wykonania Państwa okularów. Nie chcemy, aby Nasi klienci wstydzili się nosić okulary z powodu złego dopasowania czy doboru szkieł.