Zadbaj o oczy latem

Uważaj na okulary ze stojaka!

W słoneczne dni konsumenci chętnie sięgają po tanie okulary przeciwsłoneczne z ulicznych stojaków, warto więc uświadamiać im, że okulary te często nie chronią wzroku ani przed olśnieniem, ani przed szkodliwym UV. Ciemne zabarwienie okularów sprawia, że źrenice oka rozszerzają się pod wpływem mniejszej ilości światła. Jeżeli okulary nie mają odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV, to z powodu rozszerzonej źrenicy, do oczu dotrze więcej szkodliwego promieniowania, niż w przypadku zupełnego braku okularów. Dlatego należy wybierać okulary z pełną informacją o budowie i działaniu zastosowanych warstw ochronnych, uzyskaną od wysoko wykwalifikowanego optyka.

 


LATEM ZADBAJ O SWOJE OCZY


W ofercie posiadamy wszystkie szkła JZO. Firma ta posiada szeroką gamę soczewek chroniących przed olśnieniem i szkodliwym dla zdrowia promieniowaniem UV. Poniżej krótki opis takich soczewek.

Izoplast Drivewear - soczewki fotochromowe z filtrem polaryzacyjnym. Soczewki zaciemniają się za szybą samochodu. W pochmurny dzień soczewki mają kolor zielonożółty, który powoduje rozjaśnienie obrazu. W słoneczną pogodę za szybą samochodu soczewki zabarwiają się na kolor miedziany, przez co redukują nadmiar światła, zapewniają przy tym prawidłowe rozpoznawanie świateł sygnalizacyjnych w dzień. W słoneczną pogodę, w ostrym świetle dziennym na zewnątrz, soczewki uzyskują kolor brązowomiedziany, dzięki czemu maksymalnie redukują nadmierne światło wpadające do oka.


Izoplast Xperio - soczewki polaryzacyjne, dostępne w kolorze szarym i brązowym, zapewniają postrzeganie barw rzeczywistych oraz kontrast widzenia zdecydowanie lepszy niż w innych rozwiązaniach. W soczewkach Xperio czas reakcji kierowcy jest znacznie krótszy, dzięki czemu ryzyko spowodowania wypadku drogowego jest mniejsze. Badania kliniczne wykazały, że przy prędkości 50 km/h czas reakcji kierowcy skraca się o 1/3 sekundy, tj. droga hamowania skraca się o ponad 4 metry!


Izoplast Transitions - najbardziej zaawansowane technologicznie soczewki fotochromowe. Najważniejszymi zaletami są: szybkość procesu fotochromowego - zarówno pod względem zaciemniania, jak i rozjaśniania (ciemnieją zaledwie w 30 sekund); stabilność koloru (w pomieszczeniach są niemal bezbarwne, a w stanie całkowitej aktywacji ciemne jak soczewki przeciwsłoneczne) oraz ochrona oczu - w 100% blokują  promieniowanie UV.


Soczewki Relax - korygują wzrok (soczewki dioptryjne) i równocześnie polepszają komfort widzenia. Specjalna konstrukcja tych soczewek uwzględnia kąt wygięcia oprawy, kąt pantoskopowy, krzywiznę tarczy oprawy, wielkość tarczy oprawy, poziomą i pionową decentrację źrenicy w tarczy, odległość wierzchołkową. W rezultacie zastosowania nowej koncepcji, soczewka może mieć inne niż na recepcie moce. Soczewki z linii Relax dostępne są w różnych materiałach (m.in. Drivewear, Xperio, Transitions, jak i bezbarwne).


Barwienia chemiczne soczewek organicznych - podstawowa oferta w JZO to 63 modele barwień w trzech typach: podstawowe jednolite zabarwienie), gradalne (jedna strefa rozjaśniania od góry do dołu) lub bigradalne (dwie strefy rozjaśniania). Wśród proponowanych barwień szczególnie polecamy barwienia fizjologiczne, które wiernie odwzorowują barwy otoczenia i podnoszą komfort widzenia.

 

 Źródło: oferta JZO izoptyka 57/ autor: Agnieszka Woszczyna, JZO, manager ds. Produktu