Komputerowa Centracja

Standardem przy zamówieniu soczewek (progresywnych, lub typu Office), które wymagają dokonania większej ilości pomiarów oprawy w korelacji z Państwa oczami, staje się wykonanie komputerowej centracji.
Obecnie za pomocą różnych urządzeń w salonach optycznych można wykonać tego typu Wideo-centrację lub Foto-centrację. Nazwy mogą różnić się i pochodzą głównie od urządzeń, które rejestrują obraz.

 

Twarz-mDlaczego komputerowa centracja? Wynika to z uproszczenia pracy oraz zaoszczędzenia klientowi czasu podczas wizyty u optyka, ale najważniejszy atut to wyeliminowanie możliwości popełnienia błędów podczas dokonywania pomiaru tradycyjnymi metodami. Dawniej podczas zamawiania soczewek indywidualnych, jeśli jedna z danych została pominięta podczas pomiarów, klient musiał niestety pofatygować się jeszcze raz do optyka, by dokonać brakującego pomiaru. Nie zmienia to faktu, że i tak klient był mierzony z każdej strony okularów niczym u krawca. Warto dodać, iż pomiary te nie należą do prostych i łatwo o pomyłkę lub nieuwzględnienie przyzwyczajeń klienta. Przy wykonaniu pomiarów ręcznych (niezapisywalnych cyfrowo) technik pracujący na laboratorium wykonujący okulary nie ma wglądu w dopasowanie oprawy okularowej, ponieważ posiada wgląd jedynie w wyniki pomiarów.
Obecnie odpowiednio przygotowany cyfrowy obraz wraz z odpowiednim oprogramowaniem pozwala na dokonanie bardzo dokładnych pomiarów, a co ważnie można zawsze wrócić do sprawdzenia brakujących danych mając zapisany obraz, bez konieczności fatygowania klienta.